بستن
مرجع کنترل امواج مغزی لوکا
پنل کاربری ورود ثبت نام فراموشی کلمه عبور خانه درباره ما تماس با ما مقالات دسته بندی ضد اضطراب ضد افسردگی انرژی زا تقویت بازی آرام بخش خواب آور ذهنی

ضد افسردگی

ضد افسردگی طبیعی (هیدروکسی تریپتوفان)

25 دقیقه

3000 تومان

300 کوپن تخفیف

فعالیت این موج مانند اسید آمینه طبیعی مغز بوده، که نوعی آمینواسید برای ترشح هورمون سروتنین، به عنوان هورمون شادی در مغز است. این موج برای کمک به غدخ ترشح هورمون به عنوان غده پینه آل که ترشح کننده ملاتونین در شب و سروتنین در طول روز می باشد، طراحی شده است. وقتی این دو هورمون از حالت تعادل خارج شوند، فرد در طول روز احساس افسردگی نموده و در شب از بی خوابی رنج خواهد برد. یکی از عوامل بر هم زننده این تعادل استرس است. این موج باعث تعادل هورمون ها می گردد. بهترین زمان استفاده از این موج، صبح پس از بیدار شدن و شب قبل از خواب است. برای بهبود حالت روحی، کاهش استرس، سرکوب اشتها و ترویج خواب بهتر استفاده می‌شود. هیدروکسی تریپتوفان (5-Hydroxytryptophan) یکی از ترکیبات طبیعی است که در کبد از تجزیه تریپتوفان تولید می‌گردد و نقش مهمی را در بدن ایفا می‌کند. تریپتوفان یک اسیدآمینه ضروری است به این صورت که توسط بدن انسان سنتز نمی‌شود و برای تولید به منابع غذایی نیاز دارد. این عنصر در مواد غذایی پروتئینی نظیر گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ، شیر و نخود یافت می‌شود. هیدروکسی تریپتوفان در تولید سروتونین و ملاتونین از تریپتوفان به‌عنوان یک واسطه سوخت‌وساز بدن عمل می‌کند. برخی افراد از مکمل های تریپتوفان برای ارتقا خلق‌وخو و سرکوب اشتها استفاده می کنند. بااین‌حال، هیدروکسی تریپتوفان از یکی از مراحل متابولیکی بدن صرف نظر می‌کند و به شکل مستقیم اثر می‌گذارد. درنتیجه استفاده مناسب از این دوز می تواند باعث افزایش سطح سروتونین و ملاتونین در مغز گردد. ازآن جاکه سروتونین یکی از انتقال دهنده های عصبی تعیین‌کننده‌ی حالت روحی، شادی و مثبت نگری است؛ این موج در شرایط استرس زا، افسردگی، نیاز به خواب و خلق و خوی مناسب روزانه ایده آل می‌باشد.

 
ضد غم

30 دقیقه

5000 تومان

500 کوپن تخفیف

همه افراد روزهای بد را تجربه کرده و خواهند کرد. این موج یکی از قدرتمندترین موج های ضد افسردگی ساخته شده است و برای روزهای نامطلوبی که همه چیز بد پیش می رود بسیار مناسب است. این موج فرکانس مغز شنونده را از 30 هرتز به 15 هرتز و از حالت نزدیک به حملات افسردگی به حالت طبیعی منتقل می کند. برخی اوقات خاطرات و احساسات تحلیل نشده باعث احساس افسردگی در فرد می‌شوند؛ بنابراین فرد برای مواجه با این احساسات و عواطف به یک ضد غم و ضدافسردگی نیاز دارد. این موج که به‌عنوان امواج ضد غم شناخته می‌شود ترکیبی از امواج تتا و آلفا است. در امواج تتا فرد به خاطرات ضمیر ناخودآگاه دسترسی داشته و در محدوده امواج آلفا این افکار و عواطف به سطح آگاهی و هوشیاری رسیده و درنتیجه فرد به‌صورت ساده تری با آن ها مواجه می‌شود. درواقع این تحلیل زمانی نیست اما تکرار جلسات آن می تواند موجب ارتقا حالت و آزاد شدن سروتونین، احساس آرامش، رهایی از ترس و اضطراب و دسترسی به ضمیر خودآگاه گردد.