بستن
مرجع کنترل امواج مغزی لوکا
پنل کاربری ورود ثبت نام فراموشی کلمه عبور خانه درباره ما تماس با ما مقالات دسته بندی ضد اضطراب ضد افسردگی انرژی زا تقویت بازی آرام بخش خواب آور ذهنی

آرام بخش

کاوا

30 دقیقه

5000 تومان

500 کوپن تخفیف

کاوا یک درختچه همیشه سبز گرمسیری با برگ های بزرگ قلبی شکل و ساقه های چوبی است. ریشه ضخیم آن به صورت له شده یا خرد شده برای نوعی نوشیدنی سرد مانند الکل استفاده می شود. استفاده از کاوا سابقه تاریخی طولانی در مراسم مذهبی و تفریحی در پلینزی اقیانوس آرام داشته و در حال حاضر به عنوان یک محصول گیاهی معمول مطرح می باشد. بیشتر کاربران گزارش یک بی حسی جزئی در زبان و لب ها داشته اند. کاوا علاوه بر ایجاد آرامش در ذهن، باعث شل شدن عضلات نیز می گردد. اضطراب و تشویش ممکن است برای هریک از افراد در هر زمان و مکانی رخ دهد اما خیلی از کاهش‌دهنده‌های استرس و اضطراب وجود دارند که تنظیمات سیستم عصبی ما را انجام می‌دهد. گیاه کاوا می‌تواند استرس را دور کند و حالت شادی را در افراد القا نماید. عصاره کاوا علاوه بر ایجاد حسی در زبان، راحتی و آرامش خستگی و اضطراب را دفع می‌کند. اینکه کاوا چه مکانیسمی دارد دقیق معلوم نیست اما چیزی که مشخص است این گیاه بر روی گیرنده‌های gaba مغز اثر می‌گذارد و با فعال کردن این گیرنده‌ها فعالیت‌های عصبی را آرام می‌کند و اضطراب را کاهش می‌دهد.

 
نیروانا

30 دقیقه

5000 تومان

500 کوپن تخفیف

نیروانا لغتی در زبان باستانی سانسکریت است که در بودیسم برای توصیف آنچه عمق آرامش ذهن بکار می رود. بوداییان عقیده دارند هیچ کس قادر نیست نیروانا را تشریح کند و نمی توان آن را با هیچ شرح و بیانی به کلام درآورد. بودا، «نیروانا» را به صورتهای متعددی تعریف کرده است، به صورت شادی عظیم، صلح و آرامش، فناناپذیری، بدون شکل و قالب، آنسوی زمین، آنسوی آب، آنسوی آتش، آنسوی هوا، آنسوی خورشید و ماه، پایان ناپذیر و بیکران و همچنین رهایی از درگیری و منی و ریشه کن کردن حرص و طمع، کینه و دشمنی و فریب و تمامی خصوصیات نازیبا، به عبارت دیگر نیروانا پاکی محض و آرامش مطلق است. این موج به کاربر اجازه می دهد تا بتواند آرامش نسبی خود را با تمرکز بر روی خوبی های اطراف خود بدست آورد. نیروانا فقط یک مفهوم مذهبی نیست؛ بلکه یک حالت عمیق و کامل از سعادت قابل تجربه است. با استفاده از موج نیروانای پیشنهادشده می توان احساس صلح و آرامش را ایجاد کرد و استرس و مشکلات آن را از بین برد. نیروانا باعث تحول ذهن، جسم و روح می‌شود و به فرد اجازه بازیابی و شروع با شادابی و نشاط را می‌دهد.