بستن
مرجع کنترل امواج مغزی لوکا
پنل کاربری ورود ثبت نام فراموشی کلمه عبور خانه درباره ما تماس با ما مقالات دسته بندی ضد اضطراب ضد افسردگی انرژی زا تقویت بازی آرام بخش خواب آور ذهنی

پخش کننده

آرام گر

اکثر افراد از حملات عصبی رنج می برند. بعضی از مردم هر روز در حال مقابله با جنگ اعصاب فلج کننده ای هستند. این موج برای فعالیت در دو سطح طراحی شده است. اگر شما احساس اظطراب و یا هرگونه حمله عصبی داشته باشید، این موج برای خروج از آن حالت کمک می کند. این موج برای جلوگیری از یک حمله عصبی نیز بسیار خوب عمل می کند، و به همین دلیل برای سخنرانی در جمع یا قرار گرفتن در جمعیت ها مناسب است. در یک مطالعه بر روی 30 بیمار، افراد پس از قرار گرفتن در معرض این موج به مدت 5 دقیقه به میزان 80 تا 100 درصد آرامش، دست یافتند. از 8 بیمار قبل و بعد از فرایند آزمایش خون گرفته شد. این آزمایش اصلاح بتا و سطح اندورفین را نشان داد. واضح است که آرام بودن در شرایط نامساعد یک عامل مهم در عملکرد رفتاری است. درنتیجه کنترل استرس برای موفقیت لازم است و عموم افراد موفق یاد گرفته اند که چه طور استرس و نگرانی را به سمت منافع بیشتر خود هدایت کنند. در حالت کلی، آرامش حاصل وضعیت روانی فاقد هرگونه اضطراب، هیجان و اختلال است که برای بیشتر افراد در حالت استراحت رخ می‌دهد، بااین‌حال می تواند در حالت های آگاهی و هوشیاری نیز اتفاق بیفتد. درواقع این صفت یک حالت روانی و رفتاری مبتنی بر آسودگی و کنترل احساسی است. این حالت مانع شکل گیری تنش و استرس هنگام برخورد با دیگران در شرایط نامساعد می‌شود و درنهایت یک محیط متعادل و صلح‌طلب را ایجاد می‌کند.

پس زمینه

تكنولوژي ضربانهاي دوگوشي اخیراً در محیط آكادمیک و مجلات طب مكمل و جايگزين مورد بحث قرار ميگیرد و تحقیقات علمي بر اين پديده حائز اهمیت است. هنگامي كه دو موج صوتي با فركانس كمي متفاوت از طريق هدفون به گوش چپ و راست اعمال شوند، دو نیمكره مغزي در هماهنگي با يكديگر عمل ميكنند. صوت خارجي شنیده نميشود و آنچه كه توسط مغز درک ميگردد يک موج سوم مجازي به نام ضربان دوگوشي )باينورال( با فركانسي برابر اختلاف فركانس بین دو صوت است. اين فركانس، فعالیت مغز را به سوي الگوهاي ويژه و سازمان يافتهاي هدايت ميكند كه براي ترمیم تعادل و سلامت فرد بسیار موثر خواهد بود.